Festival Rock for People 2009: Hradec Králové 4. - 6.7.2009

9. srpna 2009 v 18:09 | Mr.Antidisco |  Reporty
Shlédla jsem:
1. den: Chico/pol/,The Inspector Cluso/fr/,Visací Zámek, Plexis - oslava 25 let,Znouzectnost,Cocotte Minute, Vypsaná fiXa I. - Fenomén, STATIC-X /usa/, Xavier Baumaxa a Hněddé smyčce
2.den: Fancy /fr/, Krausberry,Polemic,Therapy?/irl/,Blue Effect,Vypsaná fiXa II. - Bestiálně štastní,SKA-P
3.den: Vypsaná fiXa III. - Brutální všechno, Gogol Bordello/usa/, Placebo/gbr/Do hradce jsme dorazili při začátku vystoupení Visáčů, COOL stage stan byl zcela přeplněn a tak jsme si mohli vyslechnout jen z povzdálí Známku punku a tuším ještě Pitomou.. Dál jsem nerozuměla, řev již dost přiopilých punkáčů poněkud rušil.

Absolvovali jsme pak uječený a přiškrceně histerický výstup polských Chico a nedalo nám se nepodívat na kapelku nebo spíše duo francouzského The Inspector Cluso. Tahle dvojička dokázala lidi navnadit víc než výše zmínění Chico. Byli důkazem toho, že na pódiu nemusí být figur jak na orloji a předvedli vtipnou show. Bubeník neuneevně mlátil do bicích, kytarista měl vcelku pohodový hlas, prokládal písničky pozdravama pro Jacksona ("Fuck you, Michael Jackson!") a podobně. Znouzectnost jsme pozorovali opět z povzdálí, nemělo smysl se ani cpát k hrazení, když nikdo z nás od nich neznal téměř žádnej song a tak jsme počkali na Plexis - punkové legendy. Šílené punkové osazenstvo rozjelo pogo hned od začátku a tak moje conversky velmi zaplakaly pod nánosem jílovitého bahna, to však neměnilo nic na skvělém zážitku.. To nejlepší ale mělo ještě přijít. Opustili jsme šílící kotel Plexis a přesunuli se na protilehlé pódium k hrazení, hned před Márdiho z Vypsaný fiXy. Hráli jako první všechny písně z Fenoménu.. U Ruzyně zpíval úplně každej, zase se začalo pogovat a já tiše proklínala to tvrdé hrazení. Sekuriťáci se připitoměle šklebili a já si odnesla pár pěkných modřin. Po fiXe jsme zmoženi navštívili stánek s pivkem a zaskočili na Cocotte Minute.
Celá kapela nastoupila ve svém Sado Disco ohozu, ze kterého jsem viděla jen útržky, díky mé trpasličí výšce. Následoval dialog s fanoušky: "Chcete disco?" "Ne" "Chcete sado?" "Ano" "A chcete Sado Disco?!" "Jooo!". Vyydrželi jsme asi dvě písně a opustili kotel, vyčkávajíc Static-X. Šoupli je do stanu, hned naproti Cocottům. Přišlo mi to absolutně nesmyslné, když Divokej Bill dostal hodinu a půl a venkovní, ještě ke všemu největší stage a Statici skončili v zasmraděný Filter stagi. Co naplat, když už jsou tady.. Lidi už stáli až ven a tak mi připadalo nemožné obstarat si nějaký solidní výhled. Kupodivu jsme se prodrali do třetí řady vlevo naproti basákovi. Celé show předcházelo nechutně dlouhé ladění, při kterém neúnavně do mikrofonu hučela jakási podivná ženština. Lidi si jí fotili a vypískávali jí s pokřikem Static! Static!
Konečně došla kapela a nakonec Wayne. Začalo to nějakou novinku z Cultu,ale teď si nemůžu vzpomenout co to bylo.. (tuším Tera fied) a pak Cannibal a další pecky. Dav byl šílenej, přišli i ti ožralci co byli nametení už na Plexis (zůstávali permanentně v jedný stagi, jak nám později došlo). Nastalo peklo, lidi mě zašlapávali, dostali jsme se doprostřed kotle, kde se nedalo dýchat. Hudba se nedala téměř vnímat, proklínali jsme ty debilní manažery, že nás zavřeli do tohohle očistce. Vypotáceli jsme se ani né v půli, vytočení a žízniví. Skončili jsme na zemi u Nescafé a přemýšleli zda zajít z recese na Xaviera. Zašli jsme a nelitovali. Takovej potlesk snad neměla ani fiXa.. Rosička absolutně vedla, Xavierovy kecy o tom, že si orchestr Hněddé smyčce šel někam umotat špeka nebo absolutní hit "Chtěl snowboard ale dostal kombajn" nás připravovala o všechny zbytky sil.

Druhý den jsme se pekli na kopečku u stage kde hráli Fancy (chytrá příručka hlásila jakési travesti hošíky, tak proč ne, že?), vcelku fešný hard rock - ne nebijte mě, neumím škatulkovat - tak jsme si poslechli a šli se usadit na Polemic, poté jsme se přesunuli na Therapy?, což bylo vcelku pěkné poslouchání.
Opět jsme doputovali do našeho oblíbeného COOL stage a tam očekávali další legendu - Blue Effect. Bylo už zaplněno až do půlky ke zvukařům a tak jsme čekali u hrazení na další porci fiXy. Když hráli Sluneční hrob, nešlo nezazpívat si. Myslím, že i Mejla a Mardi z fiXy poslouchali, každopádně potom začali ladit a zanedlouho potom se rozjelo další album - Bestiálně šťastní. Takové vedro se nedalo vydržet, Mardi se blaženě usmíval a kladl nám na srdce abychom byli Bestiálně šťastní a ptal se, zda nám je takový vedro jako jemu. Ke konci se mu přervala struna a tak tam rozšafně pózoval fotografům. Zazněla i Holka s lebkou z nadcházejícího alba Klenot. Byli jsme opravdu bestiálně šťastní, když jsme opouštěli stan a nejistým krokem jsme se přemístil pod otevřené nebe na Ska-P. Skvělý zážitek, jedinou píseň co jsem poznala byla Cannabis, ale stejně to stálo za to.
Třetího dne nás přepadla očekávaná únava a tak jsme strávili dopoledne couráním po Hradci. Když jsme se dobelhali zpět, nestačili jsme zabrat místo na fiXu, což nás velmi mrzelo. Místo bylo pouze u repráků, ale naše uši už si zažily své a tak jsme se pohodlně usadili opodál a alespoň si vklidu zazpívali. Brutální všechno nezklamalo, třeba 1982 měla skvělou atomsféru. FiXa je prostě jedinečná.
Zakoupili jsme vodu "Za hubičku" a usedli znaveni na násep naproti stagi kde měli zahrát Gogol Bordello. Neměla jsem o nich valné mínění ale příjemně překvapili. Zaznělo Start wearing purple a to mě donutilo si po příjezdu stáhnout nějaké to jejich album. Večer jsme to zakončili formací Placebo, moc si z toho nepamatuji a to ne vinou alkoholického zatmění, zkrátka pro to, že jsem sotva šla/žila/dýchala.
A to bude tak vše. Arctic monkeys jsme nenavštívili, tento žánr je mi poněkud cizí a nekamenujte mně za to, vím, byl to tahák celého festivalu. :-)

Autor: S@t666
Edit: Mr.Antidisco

Díky za vaše reporty, posílat je můžete na tento mail: czech-underground@seznam.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mr.Antidisco Mr.Antidisco | Web | 9. srpna 2009 v 18:16 | Reagovat

ještě jednou moc díky S@t666!!!

2 °Mony-Sims° °Mony-Sims° | Web | 9. srpna 2009 v 18:18 | Reagovat

Hezký blog!Moc se mi líbí!

3 Mr.Antidisco Mr.Antidisco | Web | 9. srpna 2009 v 18:20 | Reagovat

°Mony-Sims°: díky za chválu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama