Srpen 2009

Plexis slaví 25 let!

11. srpna 2009 v 17:46 | Mr.Antidisco |  News
Právě dnešním dnem (11. srpna) uběhlo 25 let od prvního vystoupení české punkové legendy Plexis! Kapela na svých oficiálních stránkách zveřejnila datum koncertu oslavující jejich pětadvacetiletou činnost. Tento koncert proběhne 6. listopadu se spoustou hostů v Belmondu v Praze! Kapela také zveřejnila dvě písně z již zmiňovaného prvního vystoupení na svých oficiálních bandzone stránkách zde!

Festival Rock for People 2009: Hradec Králové 4. - 6.7.2009

9. srpna 2009 v 18:09 | Mr.Antidisco |  Reporty
Shlédla jsem:
1. den: Chico/pol/,The Inspector Cluso/fr/,Visací Zámek, Plexis - oslava 25 let,Znouzectnost,Cocotte Minute, Vypsaná fiXa I. - Fenomén, STATIC-X /usa/, Xavier Baumaxa a Hněddé smyčce
2.den: Fancy /fr/, Krausberry,Polemic,Therapy?/irl/,Blue Effect,Vypsaná fiXa II. - Bestiálně štastní,SKA-P
3.den: Vypsaná fiXa III. - Brutální všechno, Gogol Bordello/usa/, Placebo/gbr/Do hradce jsme dorazili při začátku vystoupení Visáčů, COOL stage stan byl zcela přeplněn a tak jsme si mohli vyslechnout jen z povzdálí Známku punku a tuším ještě Pitomou.. Dál jsem nerozuměla, řev již dost přiopilých punkáčů poněkud rušil.

Absolvovali jsme pak uječený a přiškrceně histerický výstup polských Chico a nedalo nám se nepodívat na kapelku nebo spíše duo francouzského The Inspector Cluso. Tahle dvojička dokázala lidi navnadit víc než výše zmínění Chico. Byli důkazem toho, že na pódiu nemusí být figur jak na orloji a předvedli vtipnou show. Bubeník neuneevně mlátil do bicích, kytarista měl vcelku pohodový hlas, prokládal písničky pozdravama pro Jacksona ("Fuck you, Michael Jackson!") a podobně. Znouzectnost jsme pozorovali opět z povzdálí, nemělo smysl se ani cpát k hrazení, když nikdo z nás od nich neznal téměř žádnej song a tak jsme počkali na Plexis - punkové legendy. Šílené punkové osazenstvo rozjelo pogo hned od začátku a tak moje conversky velmi zaplakaly pod nánosem jílovitého bahna, to však neměnilo nic na skvělém zážitku.. To nejlepší ale mělo ještě přijít. Opustili jsme šílící kotel Plexis a přesunuli se na protilehlé pódium k hrazení, hned před Márdiho z Vypsaný fiXy. Hráli jako první všechny písně z Fenoménu.. U Ruzyně zpíval úplně každej, zase se začalo pogovat a já tiše proklínala to tvrdé hrazení. Sekuriťáci se připitoměle šklebili a já si odnesla pár pěkných modřin. Po fiXe jsme zmoženi navštívili stánek s pivkem a zaskočili na Cocotte Minute.
Celá kapela nastoupila ve svém Sado Disco ohozu, ze kterého jsem viděla jen útržky, díky mé trpasličí výšce. Následoval dialog s fanoušky: "Chcete disco?" "Ne" "Chcete sado?" "Ano" "A chcete Sado Disco?!" "Jooo!". Vyydrželi jsme asi dvě písně a opustili kotel, vyčkávajíc Static-X. Šoupli je do stanu, hned naproti Cocottům. Přišlo mi to absolutně nesmyslné, když Divokej Bill dostal hodinu a půl a venkovní, ještě ke všemu největší stage a Statici skončili v zasmraděný Filter stagi. Co naplat, když už jsou tady.. Lidi už stáli až ven a tak mi připadalo nemožné obstarat si nějaký solidní výhled. Kupodivu jsme se prodrali do třetí řady vlevo naproti basákovi. Celé show předcházelo nechutně dlouhé ladění, při kterém neúnavně do mikrofonu hučela jakási podivná ženština. Lidi si jí fotili a vypískávali jí s pokřikem Static! Static!
Konečně došla kapela a nakonec Wayne. Začalo to nějakou novinku z Cultu,ale teď si nemůžu vzpomenout co to bylo.. (tuším Tera fied) a pak Cannibal a další pecky. Dav byl šílenej, přišli i ti ožralci co byli nametení už na Plexis (zůstávali permanentně v jedný stagi, jak nám později došlo). Nastalo peklo, lidi mě zašlapávali, dostali jsme se doprostřed kotle, kde se nedalo dýchat. Hudba se nedala téměř vnímat, proklínali jsme ty debilní manažery, že nás zavřeli do tohohle očistce. Vypotáceli jsme se ani né v půli, vytočení a žízniví. Skončili jsme na zemi u Nescafé a přemýšleli zda zajít z recese na Xaviera. Zašli jsme a nelitovali. Takovej potlesk snad neměla ani fiXa.. Rosička absolutně vedla, Xavierovy kecy o tom, že si orchestr Hněddé smyčce šel někam umotat špeka nebo absolutní hit "Chtěl snowboard ale dostal kombajn" nás připravovala o všechny zbytky sil.

Druhý den jsme se pekli na kopečku u stage kde hráli Fancy (chytrá příručka hlásila jakési travesti hošíky, tak proč ne, že?), vcelku fešný hard rock - ne nebijte mě, neumím škatulkovat - tak jsme si poslechli a šli se usadit na Polemic, poté jsme se přesunuli na Therapy?, což bylo vcelku pěkné poslouchání.
Opět jsme doputovali do našeho oblíbeného COOL stage a tam očekávali další legendu - Blue Effect. Bylo už zaplněno až do půlky ke zvukařům a tak jsme čekali u hrazení na další porci fiXy. Když hráli Sluneční hrob, nešlo nezazpívat si. Myslím, že i Mejla a Mardi z fiXy poslouchali, každopádně potom začali ladit a zanedlouho potom se rozjelo další album - Bestiálně šťastní. Takové vedro se nedalo vydržet, Mardi se blaženě usmíval a kladl nám na srdce abychom byli Bestiálně šťastní a ptal se, zda nám je takový vedro jako jemu. Ke konci se mu přervala struna a tak tam rozšafně pózoval fotografům. Zazněla i Holka s lebkou z nadcházejícího alba Klenot. Byli jsme opravdu bestiálně šťastní, když jsme opouštěli stan a nejistým krokem jsme se přemístil pod otevřené nebe na Ska-P. Skvělý zážitek, jedinou píseň co jsem poznala byla Cannabis, ale stejně to stálo za to.
Třetího dne nás přepadla očekávaná únava a tak jsme strávili dopoledne couráním po Hradci. Když jsme se dobelhali zpět, nestačili jsme zabrat místo na fiXu, což nás velmi mrzelo. Místo bylo pouze u repráků, ale naše uši už si zažily své a tak jsme se pohodlně usadili opodál a alespoň si vklidu zazpívali. Brutální všechno nezklamalo, třeba 1982 měla skvělou atomsféru. FiXa je prostě jedinečná.
Zakoupili jsme vodu "Za hubičku" a usedli znaveni na násep naproti stagi kde měli zahrát Gogol Bordello. Neměla jsem o nich valné mínění ale příjemně překvapili. Zaznělo Start wearing purple a to mě donutilo si po příjezdu stáhnout nějaké to jejich album. Večer jsme to zakončili formací Placebo, moc si z toho nepamatuji a to ne vinou alkoholického zatmění, zkrátka pro to, že jsem sotva šla/žila/dýchala.
A to bude tak vše. Arctic monkeys jsme nenavštívili, tento žánr je mi poněkud cizí a nekamenujte mně za to, vím, byl to tahák celého festivalu. :-)

Autor: S@t666
Edit: Mr.Antidisco

Díky za vaše reporty, posílat je můžete na tento mail: czech-underground@seznam.cz

!POZASTAVENÍ BLOGU!

3. srpna 2009 v 12:33 | Mr.Antidisco |  Blog News
Vím, že je to hodně divné, že blog před pár dny začal a už se pozastavuje, ale pozastavuje se z důvodů, že tu teď cca týden nebudu a zatím jsem ještě nesehnal žádného pomocníka. Až přijedu, tak se blog určitě dost rozjede! Zároveň až přijedu se pokusím sehnat nějaké posili, aby se takováto věc už nestávala...

Děkuji za pochopení ;)

Skupina Exni!to končí!

3. srpna 2009 v 11:51 | Mr.Antidisco |  News
Velká rána pro všechny punkové fandy kapely Exni!to! Kapela se po 10ti letém působení rozhodla ukončit svojí činnost! Oficiálně by měla oslavit 10 let a zároveň ukončit svou činnost na koncertě v Mladošovicích, kde údajně zahrála i svůj první koncert...

z oficiálních stránek kapely:

"Zdarec lidi,

asi jste si již všimli, že na našich oficiálních stránkách se nic neděje a na Bandzone.cz ubývají některé koncerty. Je tedy potřeba vám oznámit jednu skutečnost.

Skupina ukončí 17.10. 2009 svou činnost.

Stane se tak paradoxně na koncertě v Mladošovicích, kde oslavíme 10 let a zároveň na místě kde Exni!to odehráli svůj první koncert. Proč se tak stane? Ježík se s kapelou dohodl na ukončení. Je to z více důvodů, které se týkají pouze jeho a nemá cenu tady řešit proč a jak. Děkujeme všem, že nás po celou dobu podporovali a chodili na koncerty. Byli jste skvělí. No a pokud si nás ještě chcete užít, přijďte zapařit na těch pár posledních koncertů, protože pak už bude fakt utrum."

>> ofic. web kapely naleznete ZDE!

BANNER

2. srpna 2009 v 17:40
Kód:

<a href="http://czech-underground.blog.cz/"><img src="http://nd01.jxs.cz/719/752/d10b1e0be7_50900574_o2.gif" target="_blank" border="0" alt="CZECH-UNDERGROUND"/></a>

BANNER:


Status Praesents dnes v Madhousu!

2. srpna 2009 v 14:32 | Mr.Antidisco |  News

Pokud stejně jako já máte rádi skupinu Status Praesents, neměli byste dnes na televizní stanici Očko propásnout exkluzivní rozhovor v metalovém pořadu Madhouse, který začíná v 23:00!

>> Pokud stanici očko nemáte, nezoufejte, očko můžete online sledovat i na oficiálních stránkách televize zde!

Video Cocotte Minute - zákulisí pořadu Madhouse!

1. srpna 2009 v 22:15 | Mr.Antidisco |  News
Klip "1-2-3 Vpřed" od Cocotte Minute byl nasazen do "t-music hitparády" a jelikož chtěli chlapci uspět, slíbili fanouškům za pilné hlasování nějaký útržek z hudebního metalového pořadu Madhouse, který je každou neděli vysílán na televizní stanici Očko. Poněvadž Cocotte Minute slovo drží, tak dnes bylo uploadováno na oficiálním youtube kanálu kapely COCOFACTORY video ze zákulísí tohoto pořadu (video může shlédnout níže). Zároveň taktéž plánují na svůj oficiální web hodit nějaký mp3 bonus, který byste pravděpodobně měli na již zmiňovaných stránkách najít už v pondělí!


Nové live video od Elektrick Mann!

1. srpna 2009 v 12:37 | Mr.Antidisco |  News
Populárně zábavný orchestr Elektrick Mann z Valmezu, který asi není nutno nijak více představovat, vystoupil s řadou dalších vynikajících kapel na festivalu Hrachovka 2009, který proběhnul 24.-25.7.2009! Díky managerovi kapely Mejlovi se může podívat, jak to tam vlastně probíhalo a to ve výborné kvalitě! Na oficiálních stránkách této kapely se totiž objevilo velmi kvalitní video, zachycující píseň "Všechno co je od B je dobré" zahranou na již zmíněném festivalu (video si můžete přehrát níže). Z videa lze posoudit, že náhrada za jednoho ze zpěváků Z.H.O.R.a, který před pár dny z neznámých důvodů odešel z kapely, náhrada: hoper L.S.I. to zvládnul na výbornou a celá kapela mi přijde v tuto chvíly ve výborné formě...


Musím ještě připomenout, že "Elektrický Pán" pracuje na novém albu, které by mělo vyjít ještě tento rok, takže se máme na co těšit!

Festival Kunčice 2009: Kunčice nad Labem 27.6.2009

1. srpna 2009 v 11:32 | Mr.Antidisco |  Reporty
27. 6. se v Kunčicích nad Labem konal již 7. ročník hudebního festivalu! Kromě Kryštofa a jiných pro mě nezajímavých interpretů, zde vystoupili například X-CORE, Cocotte Minute, Alkehol a to byli hlavní taháky, kvůli kterým se podle mě vyplatilo zaplatit celkem rozumné vstupné: 290 Kč

Na místo konání přijíždíme okolo 18:00, čili máme ještě hodinu času na to, než se zde objeví skupina X-CORE! Hodinka času uběhla o něco rychleji u stánku s pivkem. Jen dopijeme poslední pivko a už se vydáváme na "54 Stage", kde už se připravuje celá stage na peklo jménem X-CORE. Ladění nástrojů ani moc dlouho netrvalo a peklo může začít! Bylo to vlastně poprvé, co jsem je měl možnost vidět a věděl jsem, že to bude dobré, ale že to bude tak hodně dobré, to jsem tedy nečekal! Skladby z poslední velmi vydařené desky "In Hell" mi přišli dvakrát rychleji zahrané než na samotném albu, vokály byly opravdu skvělé a samotná show jela v brutálním tempu. Kluci to neprodlužovali zbytečnými řečmi a házeli jednu píseň za druhou. V první části setlistu byli převážně novější věci, jako třeba , ,,Between Heaven and Earth", nebo ,,,In Hell" jako stejnojmenné už zmiňované album. V druhé polovině setlistu kluci zahráli i mojí oblíbenou píseň: klipovku "Respekt"! Potom následovali už dosti staré věci: "Fuck Off Nazi", myslím, že tam nechyběla ani píseň "Svědomí", prostě OLD-SCHOOL věci, které nemůžou chybět na žádném X-CORE vystoupení! Z koncertu jsem byl víc něž spokojen, a dokonce jsem dal fotku s basákem Georgem (viz. Fotka) …


Kotrafakt, který měl hrát hned po X-CORE nedorazil včas, čili organizátoři festivalu museli na poslední chvíli dostat na stage místo nich Cocotte Minute! Natěšení fanoušci, kteří vyčkávali u "54 Stage" na Kotrafakt museli se zklamáním odejít a počkat si až "Cocotti" skončí svůj "Sado Disco" výstup. Místo toho přišel snad ještě větší nával vyčkávající na jednu z nejžádanějších českých kapel! Tradiční bedny s SPZetkami "COCOTTE" "MINUTE", již byli na svém místě, Czenda spolu s Přemkem začínají ladit, přičemž Zellera už je vidět, jak za podiem popíjí pivko s klukama z X-CORU :-). Něco po deváté hodině zdraví Zellera a spol. solidní počet převážně skalních fanoušků Cocotte Minute. Hoši nešetřili písněmi z nejnovější desky, vlastně celý setlist tvořili převážně písně z alba Sado Disco: "Sorry", "1-2-3 vpřed!", "Nenávist", "Sado Disco" atd. Ikdyž nebyli zapomenuty ani písně, které ke "Cocottům" prostě patří: "Kopem", "Bastard", "Czeko" a samozřejmě závěrečná píseň "Měl bych tě sejmout". Zvuk sice mohl být o něco lepší, ale když jste v první řadě, tak ty nedostatky ani moc nevnímáte, protože ta "show", kterou "Cocotti" předvádí je opravdu dosti energická… Samotný propocený mistr Zeller se musel po každé písni posilnit točeným pivečkem. Při již zmiňované závěrečné písni "Měl bych tě sejmout" už jsem měl dost co dělat, abych to celé ve zdraví přežil, pod basákem Codanem se totiž udělal neskutečný kotel. Cocotte Minute musím tedy za celé jejich vystoupení jen a jen chválit! Pochvala patří nejen jim, ale i samotným fanouškům, kteří po celé vystoupení neúnavně zpívali a ukázali, že tato pražská partička tady má opravdu silnou fans základnu. Jednou větou: Cocotte Minute, nejlepší u nás!!!:)

Po vystoupení Cocotte Minute jsem ještě stihnul ulovit paličku od Pavloase (viz. fotka).

Během popíjení u stánku s pivem jsme potkali Czendu a Přemka a díky těmto dvou chlapkům jsem taky úplně zapomněl na výstup kapely SPS :-). Takže místo "paření" na SPS jsme dali řeč a pivko s těmito muzikanty…

Alkehol jsem si ale už ujít nenechal a celé vystoupení začínající ve dvě hodiny ráno jsem si poctivě odskákal a odzpíval. I přes nelichotivý čas sklidili veliké ovace. Páni muzikanti s ničím nepospíchali, poněvadž už po nich nikdo nehrál, takže se celý jejich výstup nesl v takovém klidném stylu. Alkehol zahrál to, co jsem si přál: "Trávičko zelená", "O chlastu", "Hospodo nalejvej". Tato skupina i přes nepříznivý čas přilákala dost lidí, kteří ještě dlouho po jejich výstupu vytleskákavali název kapely. Na větší hodnocení už jsem tou dobou neměl opravdu sílu, čili vám to bude muset postačit, každopádně taktéž dobrý výstup…

Festival "KUNČICE 2009" se podle mého názoru vydařil ikdyž chvíli poprchávalo, celé se to nakonec povedlo a kromě nějakých stížností od návštěvníků na SECURITY službu to byl vydařený víkend…